UA EN
Промислові асоціації запропонували руку допомоги уряду в реформуванні професійно-технічної освіти.

Національне галузеве партнерство в легкій промисловості «Fashion Globus Ukraine» стало ініціатором та організатором круглого столу з питань реформування професійно-технічної освіти, який відбувся 20.01.16 за підтримки Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України.

Порушене нами питання викликало величезний  інтерес та підтримку серед промислових об'єднань та представників бізнесу. Зал на 260 осіб був повний людей, яким було важливо не просто висловитися або послухати, а ще й взяти активну участь у процесах перетворення.

Вперше в такому складі зустрілися представники бізнесу, асоціацій і союзів:

Роботодавців, профспілок, аграріїв, будівельників, металургів, меблевиків, пекарів, перукарів, легкої промисловості, хіміків, виробників промислової автоматизації, перевізників, комунальників, ювелірів, молочної промисловості, виробників взуття і лакофарбової продукції та ін.

У ході дискусій були вислухані конструктивні пропозиції щодо змін існуючої системи професійно-технічної освіти, підписане звернення до Голови Верховної Ради України Гройсману В.Б. про необхідність прийняття закону «Про професійну освіту», прийнято рішення про створення робочої групи з питань професійної освіти, яка об’єднала  різні сектори економіки і різні регіони України.

Вирішено найближчим часом створити групу, мета якої – зробити інвентаризацію галузей і аудит трудових ресурсів, для визначення оптимального числа учобових закладів, які готують для них кадри.