UA EN

ПРО НАС

Все почалось 1   жовтня 2014 року коли в самому центрі Києва у ТВК «Глобус»  відкрився  Центр дизайнерського мистецтва – найбільший магазин українських дизайнерів «Fashion Globus Ukraine».  В проект відбирались  найкращі колекції  дизайнерів з усіх областей України, включаючи Крим і Донбас,  символізуючи тим самим єдність країни.  Відбір учасників відбувався за принципом рекомендацій спеціалістів в області моди в усіх регіонах країни. Асортимент магазину розраховано на широку цільову аудиторію: тут можна знайти аксесуари та прикраси, жіночі, чоловічі та дитячі колекції в різних стилях та цінових категорія це популяризація талановитих українських виробників та дизайнерського мистецтва в Україні та  протистояння стереотипам «мода належить обраним».

Ініціатором такого соціально-культурного проекту виступила дизайнер, Віце-президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України Голда Віноградська,  яка мріяла та реалізовувала культурно-економічну стратегію розвитку дизайнерського мистецтва в Україні.

Культурний зміст проекту проявився завдяки тому, що проект зібрав у одній галереї дизайнерів з усіх регіонів країни, з’явилася можливість зібрати та вивчити карту ментальних особливостей одягу. Так відкрився туристичний зміст проекту, який ввійшов у туристичний консорціум як об’єкт, рекомендований для відвідування туристам. Робота з  туристичними операторами передбачає широкий спектр послуг: придбання колоритних речей і сувенірів, майстер класів по hand made, лекцій по історії костюму за регіонами, проведення під замовлення культурних вечорів з показами та пізнавальними поясненнями по регіонам для туристів іноземними мовами.

Був реалізован проект «Модельєри для готельерів» разом з мрежою готелей Premer Hotels and resorts  створена унікальна лінія сувенірної продукції.

За допомогою проектів культурних обмінів між делегаціями майстрів різних країн  почали налагоджувати зв’язки  народно-культурної дипломатії.  Була створена колекція «Найулюбленіша»,  яка  показала Україну через культуру одягу. Ця колеція про 12 регіонів України була продемонстрована в дуже цікавих містах:

в пасажирському терміналі аеропорту Бориспіль, в Нью-Йорку в рамках тижня моди SS 2016, на даху багатоповерхового центру в Харкові, на цікавих площадках Одеси, Дніпропетровська, на злітному полі серед літаків аеропорту Київ та інш. Створення гідного імідж-проекту привертає увагу світового суспільства до величезного культурного потенціалу України через спільні покази в країнах Європи та участь в багатьох соціальних проектах.

Від початку своєї діяльності проект одним із пріорітетів мав благодійність: 10% від обороту направляється на потреби української армії.

 

Але самим цікавим в проекті є його еволюційність - по спіралі розширюється коло інтересів: спочатку це була суто співпраця з дизайнерами, далі з виробниками, робота із швейними училищами країни в контексті підготовки кадрів під потреби сучасного ринку роботодавців. Все більше занурюючись в проблематику галузі легкої промисловості відчувається не використання всього потенціалу бізнес-асоціації.   З`явилось бажання створити не формальне,  а дієздане галузеве об`єднання промисловців, в якій члени будуть отримувати конкретну допомогу - у пошуку нових ринків збуту та нових постачальників сировини/комплектуючих, захіст від недобросовісної конкуренції, різноманітні знання для дизайнерів та виробників щодо можливостей розвитку. Спільна участь у спеціалізованих світових виставках дозволяє продемонструвати високий професійний рівень дизайнерів та виробників і довести світовій індустрії моди, що Україна спроможна не лише відшивати замовлення за давальницькою схемою, а й пропонувати достойні дизайнерські, конструкторські та технологічні рішення.

 

Саме тому всі ті роздуми і плани, велика кількість прихільників та багатий досвід призвели до реформування проекту:  з національного дизайнерского проекту Fashion Globus Ukraine до національного галузевого партнерства в легкій промисловості України FGU.